Haber

CHP’de Seçim Sonrası Hareketlilik: Engin Altay Grup Başkan Yardımcılığından İstifa Etti

28 Mayıs Pazar günü yapılan 2. Cumhurbaşkanlığı seçimlerini Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın kazanan aday olmasının ardından CHP’de taşlar ciddi anlamda oynamaya başladı.

“TBMM BAŞKANI OLACAĞIM AMA KAZANARSAK…”

Millet İttifakı 13’üncü Cumhurbaşkanlığı adayı ve seçimi kaybeden CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun istifa etmemesi parti içinde huzursuzluk yaratırken, 10 yıl küme genel başkan yardımcısı olarak görev yapan ve genel başkan yardımcısı olarak görev yapacak Engin Altay 28’inci dönemde İstanbullu, “10 yıl grup genel başkan yardımcısıydım. Partim seçimi kaybetti. Kazansaydık Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanı olacaktım. Bu fotoğraftan sonra ‘Hem grup başkan yardımcısı olun, hem de meclis başkan yardımcısı olun’ dedi arkadaşlar ben kabul etmedim” dedi.

CHP İstanbul Milletvekili Engin Altay.

“PARLAMENTO GRUBUNDA DEDİM”

Partiyi rahatlatmak için geri çekilmeyi bilmenin değerine değinen Altay, “Seçimi kaybedersek benim gibi arkadaşlar kenarda durmasını bilsin diye düşünüyorum. Bunu başkanın yanında söyledim. Kendisine de söyledim; “Nasıl geri çekileceğini bilmelisin.” 10 yıl yaptım, ‘Çekilmesini bilmek gerek, bunu meclis grubunda da söyledim’ dedim.

“KEMAL BEY’İN BİRİKİMLERİNİ TAM OLARAK GÖRMEMİZ GEREKİYOR”

Gazeteci İsmail Saymaz’ın “Çekilme sözünüz Kılıçdaroğlu için de geçerli mi?” sorusuna yanıt veren CHP İstanbul Milletvekili Engin Altay, “Bugün o gün değil. Kemal’in birikimlerini eksiksiz görmemiz gerekiyor” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu